4. oktobra rekonstrukcija događaja.u kojem je stradao Nemanja Gazdić
Ilustracija

Tuča u Pljevljima

4. oktobra rekonstrukcija događaja.u kojem je stradao Nemanja Gazdić

Dvije godine i dva mjeseca nakon što je zbog teških povreda dobijenih u tuči ispred noćnog kluba „Municipijum“ preminuo Nemanja Gazdić (19), Viši sud u Bijelom Polju, pred kojim se vodi krivični postupak protiv optuženih, zakazao je za 4. oktobar rekonstrukciju događaja.

Pored optuženih, njihovih branilaca, predstavnika porodice Gazdić i njihovih punomoćnika, te svjedoka, prisustvovaće i vještak sudske medicine dr Miodrag Šoć iz Podgorice. On će se, nakon rekonstrukcije, izjasniti o mehanizmu nastanka povreda koje su dovele do smrti Nemanje Gazdića.

Za ovo teško krivično djelo optuženi su Milenko Golubović (26), njegov brat Ognjen Golubović (18), Stefan Soković (21) i Jovan Ostojić (18), svi iz Pljevalja. Optuženi Milenko Golubović i Stefan Soković još se nalaze u pritvoru.

Gazdić je teško povrijeđen 16. jula 2011. godine, oko tri ujutro, ispred pljevaljske diskoteke. Preminuo je dan kasnije u Kliničkom centru u Podgorici.

Porodica Gazdić je u saopštenju medijima navela da, pored brojnih propusta pojedinih državnih organa u ovom slučaju, ipak očekuje da se glavni pretres pred Višim sudom u Bijelom Polju konačno privede kraju i da se svim krivcima izrekne adekvatna sankcija.

U saopštenju Stjepana Gazdića navodi se da su od same istarge slučaja imali brojne i konkretne primjedbe na rad i postupanje nadležnih državnih organa, a prije svega na rad policije i njenih službenika koji su učestvovali u prikupljanju dokaza i vršenju uviđaja, na kojem nije bilo tužioca i dežurnog sudije.

Porodica Gazdić je tvrdila da je policajac Veljko Dragaš napravio nedopustive propuste tokom uviđaja. Zbog toga su protiv njega bili podnijeli krivičnu prijavu za zloupotrebu službenog položaja.

Osnovno državno tužilaštvo u Pljevljima prijavu je odbacilo. Nakon toga su tužbom reagovali kod Osnovnog suda. Sudija Branko Pejović je donio prvostepenu presudu kojom je Dragaša oslobodio zbog nedostatka dokaza, ne prihvatajući prijedlog porodice Gazdić da se kao ključni dokaz na glavnom pretresu izvede vještačenje snimljenog materijala sa video-nadzora.