„Službenici Stanice kriminalističke policije za suzbijanje imovinskog kriminaliteta rasvijetlili su 53, što procentualno iznosi 57 odsto, a rade na rasvjetljavanju preostalih“, tečeno je Pobjedi iz Uprave policije.
Iz policije su naglasili da se na teritoriji glavnog grada do sada najčešće krao novac, zlatni nakit, mobilni telefoni...
Sa otvorenog prostora lopovi najčešće kradu sekundarne sirovine i djelove bakarnih kazana, pumpe za prskanje i druge metalne predmete.
„U naš stan su upali preko balkona. Obili su balkonska vrata spavaće sobe i negdje oko 23 sata, kad nismo bili kući, upali i prevrnuli sve po stanu. Tražili su pare a odnijeli skupocjeni nakit, satove, mobilni telefon, ključeve od auta“, ispričala je Pobjedi žena čiji je stan nedavno obijen.
Ona je kazala da ni 20 dana nakon toga nema vijesto o počiniocu.
„Policijski službenici predano rade kako bi rasvijetlili krađe gdje su nepoznati počinioci“, naveli su iz policije.
Prema Zakonu o rivično postupku kazna za krivično djelo krađa kreće se od novčane pa do tri godine zatvora kada je oduzeta stvar ukradena s namjerom da se pribavi imovinska korist.
Za tešku krađu zatvorska kazna je od jedne do 10 godina zavisno od načina krađe i vrijednosti ukadenih stvari.
Za razbojničku krađu od jedne do 40 godina zatvora zavisno od vrijednosti ukradenih stvari i da li je nekom lisu nanesena laka ili teška povreda ili ubijeno sa umišljajem prilikom razbojničke krađe.
Komentari